شرایط برگشت کالا

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

تمام تلاش ما در عمرانیاز این است که کالای خریداری شده در شرایط مطلوب به دست شما برسد، با این وجود امکان ممکن است پس از خرید، به هر دلیلی تصمیم به بازگرداندن کالا بگیرید. ما این امکان را برای شما در نظر گرفته‌ایمکه با آسودگی خاطر، در مدت 7 روز بعد از دریافت کالا، برای بازگرداندن آن اقدام کنید.

ایراد فنی:

کالاهای نیازمند نصب مانند هود، اجاق گاز، فر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی و . … که می بایست نصب حتما توسط نصاب شرکت نصب گردد تا گارانتی شروع گردد، ایراد فنی فقط با تاییدیه نصاب شرکت و تا ۷ روز قابل قبول است. در موارد دیگر در صورت سالم نگه داشتن کارتن تا ۷ روز می توانید به ما اطلاع دهید تا به مورد شما رسیدگی گردد. بدیهی است راه اندازی نادرست، حمل و نقل نادرست، تنظیمات نادرست و نگهداری در شرایط نامناسب به عهده عمرانیاز نمی باشد.

ایراد فیزیکی:

هنگام دریافت کالا توسط مشتری در شهر تهران، نیاز است تا مشتری کالای خود را از لحاظ ظاهر فیزیکی بررسی نماید و در همان زمان در صورت وجود ایراد به ما اعلام نماید. در غیر اینصورت ایراد متوجه ما نخواهد بود. ارسال کالا در شهرستان به وسیله باربری، پست و تیپاکس انجام می‌پذیرد. عمرانیاز موظف به تحویل سالم به یکی از روش‌های انتخابی ارسال می‌باشد و مسئولیت حمل کالا در شهرستان به عهده عمرانیاز نمی‌باشد. هنگام دریافت کالا در شهرستان پیش از امضای رسید به سلامت آنها توجه نمایید. 

کالا را چطور ارسال کنید؟

- لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
- از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش عمرانیاز جداً، خودداری کنید.
- برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته‌بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
- برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
-درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس omraaniaz@gmail.com ایمیل کنید.

بازخوردها