فیلتر
علم دوش

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

در این صفحه می‌توانید از بین برترین برنده‌های ایرانی و خارجی علم دوش متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید. برای جست و جوی بهتر علم دوش از فیلترها استفاده کنید تا نتایج دقیق‌ و هدفمند‌تر نمایش داده شود.

علم دوش حمام یا یونیورست

علم دوش یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک حمام است و قطعاً حمام هم یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه به شمار می‌آید. مهم ترین چیزی که درباره علم دوش وجود دارد نوع علم متصل به آنهاست که سبب تمایز آنها از یکدیگر میشود. علم دوش قطعه ای شامل مجرای خروج آب است که به شیر متصل میشود و در انواع ثابت و متحرک (شلنگ دار) در بازار عرضه میشود. علم دوش ها در دو نوع تک کاره (یونیکا) که فقط وظیفه انتقال آب از شیر را بر عهده دارد و نوع چند کاره (یونیورست) که میتواند دارای سر دوش های مختلفی همچون باران ساز، ماساژور، ملودی، نورافشان و … باشد، در بازار وجود دارند. 

انواع علم دوش

علم دوش تک کاره: علم دوش تک کاره یا همان یونیکا هستند که تنها توسط یک هولدر یا نگهدارنده ساده به دیوار متصل می‌شوند. این نمونه‌ها با وجود داشتن مزایای خود بازهم شستشوی کامل را تا حدودی سخت می‌کنند، به همین دلیل روزبه‌روز در حال جایگزین شدن با نمونه‌های پیشرفته‌تر هستند.

علم دوش دو کاره: علم دوش دوکاره یا همان یونیورست یکی از بهترین مدل‌ها یا حتی بهترین علم دوش حمام است که در حالت‌های مختلف مفید واقع می‌شود. علم دوش دو کاره تشکیل‌شده از یک دوش ثابت و یک دوش دستی است تا بتوان در صورت لزوم به دلخواه از هر کدام استفاده کرد.

علم دوش ثابت: این نوع علم دوش به‌سادگی به سقف یا دیوار متصل می‌شود و همان‌طور که از نامش پیداست قابلیت جابه‌جایی ندارد. در نتیجه اگر از افرادی هستید که علاقه به استفاده از دوش دستی و متحرک دارند، بهتر است به سراغ علم یونیکا دو کاره بروید.

اجزای علم دوش (علم یونیکا)

 هر کدام از شیرآلات بهداشتی و علم یونیکا از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند که ایجاد مشکل برای هر کدام از آن‌ها می‌تواند باعث کاهش کیفیت عملکرد یا حتی عدم استفاده شود. به همین دلیل در کنار کیفیت بسیار بالا دارای خدمات پس از فروش و گارانتی است تا از مشکلات و دردسرهای شما تا حداکثر ممکن جلوگیری کند.

 قطعات علم دوش اصولاً سردوش اصلی، شلنگ، جاصابونی، سردوش دستی، میله‌ها، دایورتور (انتقال‌دهنده آب از سردوش دستی به سردوش اصلی و بالعکس)، رابط دوش و چنین مواردی را در برمی‌گیرند که هر کدام با هدف استفاده‌ای آسان‌تر تولید شده‌اند. البته از میان این قسمت‌ها شلنگ، لوله، سردوش و شیر از بیشترین اهمیت برخوردار هستند.

شلنگ: در انواع شیرآلات بهداشتی و علم دوش به دلیل انتقال آب جنس شلنگ اهمیت بسیار بالایی دارد. به عبارتی اگر از جنس و اندازه خوبی برخوردار نباشد، دچار مشکلاتی مثل سوراخ شدن می‌شود که دردسرهای بیشتری را به دنبال می‌آورد. البته شما در علم دوش KWC به علت کیفیت بسیار بالای آنها، شاهد این اتفاقات نخواهید بود.

لوله: قسمت بسیار مهم دیگر لوله است که نه‌تنها باید به‌راحتی آب را عبور دهد، بلکه باید توانایی کارکرد مناسب را در طی گذشت زمان داشته باشد. در نتیجه هنگام خرید علم دوش به ساختار و جنس لوله هم توجه کنید.

سردوش: سردوش یکی از اجزای مهم علم دوش به حساب می‌آید. سردوشی که توانایی پخش آب به‌صورت استاندارد و صحیح را داشته باشد، لذت استحمام را دوچندان خواهد نمود. آگاهی از این موضوع باعث شده است که هنگام تولید سردوش علم یونیکا KWC نهایت دقت به کار گرفته شود.