فیلتر


فلاش تانک روكار

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

فلاش تانک

امروزه فلاش تانک جزء وسایل ضروری و پر کاربردی در ساختمان است که در سرویس بهداشتی  مورد استفاده قرار می گیرد. فلاش‌تانک از یک منبع ذخیره آب که از نوعی پلاستیک جهت انتقال آب به کاسه درست‌ شده است. عملکرد فلاش تانک به اینصورت است که ابتدا مخزن آن ها از آب پر می شود و سپس با کشیدن طناب و یا فشار دکمه ، دریچه نگهدارنده آب حرکت کرده و آب با فشار زیادی تخلیه می گردد. این روش، مشکل فشار کم آب را در توالت ها از بین می برد. فلاش تانک حتی در مکان هایی که با کاهش فشار آب مواجه نیستند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. فلاش تانک در گذشته بیشتر روی توالت فرنگی نصب میشد اما نصب آن در توالت های تخت نیز فراگیر شده است

جنس بدنه  فلاش تانک

فلاش تانک از دو مواد مختلف پلاستیکی ABS و PP است.  ABS  شفاف و دارای مقاومت بالایی در برابر خزش وترک‏‌خوردگی‏ است. PP نوعی ترموپلاستیک دارای استحکام بالا است.

انواع فلاش تانک

 ۱- فلاش تانک‌های ساده

 این نوع فلاش تانک‌ها از ساختاری کاملا ساده برخوردار است. تخلیه آب آن‌ها می‌تواند به ۲ صورت طنابی یا دکمه‌ای باشد. سروصدای نسبتا زیادی به هنگام تخلیه این نوع سیفون احساس خواهد شد. فاقد قابلیت تنظیم حجم آب موجود در مخزن می باشند. تعمیر و تعویض آن بسیار راحت است.این نوع فلاش تانک‌ها که معمولا قیمت کمتری نسبت به انواع دیگر دارند

۲- فلاش تانک‌های دو زمانه

این نوع فلاش تانک به گونه‌ای ساخته شده‌اند که مخزن فلاش ‌تانک به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم ‌شده و خروجی هر کدام از این دو قسمت نیز جداگانه قابل تنظیم است. با استفاده از فلاش تانک‌های دوگانه کاربر می‌تواند به فراخور نیاز در هر بار استفاده خود یکی از دکمه‌های کوچک یا بزرگ را فشار دهد. این روش سبب می‌شود حجمی زیاد از آب شربی که قرار است تبدیل به فاضلاب شود، ذخیره‌ سازی ‌شود. فلاش تانک‌های دوگانه، بهترین فلاش تانک برای صرفه جویی ۵۰ تا ۷۰ درصدی در آب مصرفی است. این فلاش تانک‌ها نسبت به فلاش تانک‌های ساده قیمت بیشتری دارند.

۳-مدل آنتی باکتریال:

از ساختار منحصر به فردی برخوردار نیست و تنها کل بدنه آن از مواد آنتی باکتریالی پوشش داده شده است. این نوع سیفون سطح بهداشت و تمیزی سرویس شما را قطعا بالا خواهد برد.

۴- فلاش تانک های اتوماتیک :

نوع دیگر فلاش تانک ها انواع اتوماتیک است. این فلاش تانک ها که معمولا قیمت بالاتری نسبت به انواع قبل دارند ، در زمان باز و بسته شدن درب توالت به طور خودکار شروع به فعالیت می کنند و حجم معینی از آب را استفاده می کنند. این فلاش تانک ها بیشتر در توالت های فرنگی مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم میتواند منجر به مصرف بهینه آب به میزان ۴۰% درصد شود.

۵- فلاش تانک توکار:

امروزه فلاش تانک هایی با قابلیت تعبیه در دیوار وجود دارند. فلاش تانک‌ های توکار نوع خاصی از فلاش تانک ‌ها هستند که حالتی توکار و خارج از دید دارند. مخزن فلاش تانک توکار درون دیوار قرار می گیرد و دکمه تخلیه آب آن در دیوار نصب می شود و از آنجایی که مخزن این فلاش تانک ها درون دیوار نصب می‌شود، دیگر جایی برای نصب مخزن این فلاش تانک اشغال نمی‌شود و بهترین فلاش تانک برای مکان هایی هستند که از فضای کمی بر خوردارند. این فلاش تانک ها همچنین ظاهر زیبایی به سرویس بهداشتی شما می دهد.