فیلترکاسه روشویی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کاسه روشویی (سنگ روشویی)

کاسه روشویی یکی از ابزار های مهم و ضروری سرویس بهداشتی است که جهت شست و شوی دست و صورت استفاده میشود. کاسه روشویی معمولا از جنس سرامیک یا سنگ است و میتوان گفت این دو ماده جزو اصلی ترین متریال ساخت و تولید سنگ روشویی است. استفاده از رو‌‌شویی لوکس در سرویس بهداشتی به زیبای و چشمگیر شدن فضای داخلی توالت کمک زیادی میکند.  رو‌‌شویی ها در شکل ها و مدل های مختلفی تولید شده که میتوان به کاسه روشویی توکار و روکار اشاره کرد که این موضوع در قیمت کاسه روشویی نیز تاثیر گذار است. همچنین استفاده از متریال‌های خاص مثل مس، شیشه، سنگ مرمر و یا سرامیک‌های مدرن در کنار استفاده از رنگ‌های لوکس مثل طلایی باعث تولید مدل‌های بسیاری از روشویی لوکس شده است. براحتی می‌توانید با توجه به نیاز خود، مدل مورد نظر  را نتخاب کرده داخل سرویس بهداشتی نصب نماید.

انواع کاسه روشویی

۱- روشویی پایه دار

این نوع روشویی ساده‌ترین و معمولی‌ترین نوع روشویی است که از گذشته تا به امروز در سرویس‌های بهداشتی استفاده شده است. این محصول از آنجایی که قابلیت پوشش لوله‌های فاضلابی و لوله‌های آب را دارد، سال‌های بسیار مورد توجه بوده است. در قدیم اکثر لوله‌های فاضلابی در سرویس بهداشتی به صورت روکار بودند و از این رو لازم بود تا این لوله‌ها را به وسیله‌ی پوشش مناسبی پنهان کرد. مدل روشویی پایه دار به واسطه ی پایه‌ای که در زیر آن قرار دارد، بهترین گزینه جهت پنهان کردن این لوله‌های روکار هستند.

 ۲- روشویی نیم پایه

این مدل نسبتا جدید است و آن را در خانه ها و اماکن زیادی مشاهده نمی کنید. همانطور که از نام آن پیداست، پایه این محصول نصف مدل‌های پایه دار است و بیشتر شبیه به روشویی پایه سرخود هستند. روشویی نیم پایه همانند روشویی‌های پایه دار از یک پایه برای پوشش شلنگ‌ها و سیفون زیر روشویی استفاده می‌کند. تنها اختلاف این نوع روشویی با روشویی پایه دار تفاوت در ارتفاع پایه‌های آنها می‌باشد. روشویی‌های نیم پایه در سایزها و مدل‌های مختف طراحی و تولید می شوند.

۳-  روشویی بدون پایه

از نام این مدل به سادگی می توان متوجه شد که پایه ای برای نگه داشتن فضای شستشو وجود ندارد. در واقع روشویی بدونه پایه به طور مستقیم به دیوار متصل می شود. با اینکه کمتر شاهد این مدل در سرویس های بهداشتی هستیم، اما برای سرویس ها بهداشتی کوچک می تواند بهترین گزینه باشد. در واقع تمام فضای زیرین این مدل خالی است و می تواند به بزرگتر شدن فضای سرویس بهداشتی شما کمک کند. در نصب مدل های بدون پایه باید دقت بالایی صورت گیرد تا کاملا محکم بر روی دیوار قرار بگیرد.

 ۴- روشویی پایه سرخود/ روشویی ایستاده

یکی دیگر از مدل های روشویی که به دیوار متصل می شوند، مدل پایه سرخود است. همانطور که اشاره شد، شکل ظاهری روشویی پایه سرخود و مدل نیم پایه بسیار شبیه به یکدیگر است. تفاوت اصلی که بین این دو مدل وجود دارد این است که در هنگام قالب ریزی مدل پایه سرخود برای ساخت، محصول را به صورت یکپارچه تولید می‌کنند. مدل های نیم پایه همانند مدل‌های پایه دار از دو قسمت اصلی پایه و کاسه شستشو به صورت جداگانه تشکیل می شوند.

 ۵- روشویی رو کابینتی

روشویی روکابینتی یکی از رایج ترین روشویی های مورد استفاده در هر خانه یا مکان عمومی می باشد. این روشویی های روکابینتی بر روی کابینت پایه دار یا دیواری نصب می شود. مدل رو کابینتی تنوع بیشتری دارد و در عین حال مزیت اصلی این مدل، وجود فضای کافی برای قرار دادن تمام وسایل نظیر حوله ها، مسواک، خمیر دندان، کرم ها، شوینده ها و… است. به دلیل وجود کابینت، لوله های آب و لوله فاضلاب دیده نمی شوند و از این نظر هم در زیبایی سرویس بهداشتی، حمام و  تاثیر بسزایی دارد.

 ۶- روشویی توکار

سینک یا کاسه ی شستشو در این مدل، زیر کانتر یا سنگ تعبیه شده کار گذاشته شده است. در واقع تمام سطح توسط کابینت و سنگ گرانیت، مرمر یا… پوشانده شده است و کاسه در زیر آن قرار گرفته است. درزهای بین کابینت و کاسه‌ی روشویی توکار به خوبی با چسب سیلیکون یا چسب اپوکسی پر شده است تا شاهد نشت آب نباشیم.

 ۷- روشویی رو کار

این طرح که بسیار پرطرفدار و جذاب هم می‌باشد. فضایی مجزا برای کاسه و کابین دارد. برای زیبای بیشتر، انواع کاسه متفاوت را میتوان با کابین ست نمود و عمدتا برای فضاهای متوسط کاربرد بهتری دارد .روشویی رو سنگی تنها مدلی است که داری سوراخ های نصب شیرآلات نیست و در این مدل شیرآلات باید بر روی دیوار یا روی کانتر زیرین نصب شوند. همچنین این مدل دارای حفره ی جلوگیری از سر ریز آب اضافی نیست. در این مدل تنها یک سوراخ بسیار کوچک بر سطح کانتر ایجاد می شود (که صرفا برای عبور جریان آب به سمت فاضلاب است). بنابراین بیشتر سطح کانتر که می تواند از مواد مختلف ساخته شده باشد، دیده می شود و جهت کار گذاشتن کاسه ی روشویی بریده نمی شود. این اتفاق از لحاظ زیبایی شناسی کمک شایانی به سرویس بهداشتی شما می کند.